BOYACI USTASI

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Showing 1 of 1

BOYACI USTASI

       Boyacı ustası bir evin tüm iç mekanını boyamak onu sıradandan ilham verici hale getirebilir!

       Boyacı Ustası Ayrıca mülk değerini artırabilir ve bir evin daha çabuk satılmasına yardımcı olabilir. Boyama, ciddi bir planlama gerektirir, ancak bitirme sonucu buna değerdir.Sizde iyi bir boyacı ustası olabilirsiniz. İç cephe boya işinize başlamadan önce malzemelerinizi aldıktan sonra, tüm mobilyaları odanızdan çıkararak hazırlanın.

Boya ustası

       Ardından duvarları temizleyebilir ve spatula ile herhangi bir delik açabilirsiniz. İyi bir boyacı ustası olmak aynı zamanda temiz çalışmayı gerektirir.Zemini boyadan korumak için yere damla bez veya eski kağıt bıraktığınızdan emin olun.

BOYACI USTASI – BAŞLARKEN

       Boyamaya hazır olduğunuzda, tüm duvarları kaplamak için bir astar katmanı ile başlayın. Kuruduktan sonra, renk ile boyayabilirsiniz. Eviniz için mükemmel renkleri seçmeyle ilgili ipuçları için okumaya devam edin! Boyacı ustası, olarak bir vizyon geliştirin. Evi gezerken, düşüncelerinizi renk üzerine yazın, güneş ışığını, pencereleri, parlaklığı ve ışığı göz önünde bulundurun. Işık renkleri her yerde çalışır, ancak koyu renkler çok sayıda pencereye ve doğal ışığa sahip odalar gerektirir. Bazı durumlarda e-usta dan yardım almanız gerekebilir. İç cephe boya yaparken bodrumu koyu renge boyamak, kulağa rahatlatıcı gelebilir ama odayı zindana çevirebilir Satılık bir ev hazırlıyorsanız, herhangi bir dekorasyona veya mobilyaya uygun nötr renkler ile kalın.

       Boyacı ustası olmaya meraklıysanız, söz konusu odaların dijital fotoğraflarını çekin ve en sevdiğiniz fotoğraf düzenleme programıyla renkleri ayarlayın. Bu size ve herkesin odaya nasıl görüneceğini tam olarak bilmesini sağlayacaktır. Evinizi kendiniz için dönüştürüyorsanız. Cesur ol. Beğenmediysen, tahmin et ne oldu? Tekrar boyayabilirsiniz. Sanatsal mı hissediyorsun? Bir duvar resmi planlayın. Burası senin yerin.Tamamlayıcı renkler, bitişik odalar birbirine açıldığında iyi çalışır (temiz bir etki için aynı rengin iki tonunu deneyin). Bir engeli geçerken (kapı gibi) cesur bir kontrast için gidebilirsiniz. Boyacı ustası olmanın püf noktalarından biri parlaklık seviyesini dikkatlice değerlendirmektir. Parlak ve silikonlu boyaların temizlenmesi kolaydır, ancak herhangi bir duvar lekesini ön plana çıkaracaktır. İç cephe boya yaparken düz boyalar duvar lekelerini gizlemeye yardımcı olur, ancak temizlenmesi zor olabilir.

BOYACI USTASI – PLANLAMA

       Genellikle, çok fazla buhar veya pişirme (banyo ve mutfak) ve yoğun trafik alanlarında daha parlak boyalar isteyeceksiniz.Boyacı ustası büyük duvarlar ve tavanlar için daha düz boyalar tercih eder. Size rehberlik edecek profesyonel e-usta ev dekoratörüne danışın.Hayatınızda evinizde büyük bir ilgisi olan başkaları da olabilir. Başkalarının fikirlerini almak yeni ilham verir. Çok eğitimli bir tahminde bulunun. Kapsayacağınız alanı tahmin edin. Her bir duvarın yüksekliğini ve genişliğini ölçün. Her yer metrik sistemi kullanıyor. Boyacı ustası için verilen formülü kullanın verilen bir duvarın alanını bulmak için, yüksekliği sadece genişlikle çarpın. Pencereleri ve kapıları çıkarmayı unutma. Tahmin ettiğiniz gibi, yüksek tarafta (yukarı yuvarlayın). Daha fazla boyaya sahip olmak daha iyidir Her bir renk için kapsama alanını belirleyin ve her biri için ihtiyacınız olacak galon sayısını tahmin edin. Açılı tavanlı garip duvarlar için, en iyi tahminde bulunun.

       Boyacı ustası olarak bunu yapmakta rahat değilseniz, duvarı en yüksek yükseklikte ölçün ve genişliği ile çarpın. Şimdi en yüksek yüksekliği en yüksek yükseklikten çıkarın, bu sayıyı genişlikle çarpın, bu cevabı yarıya kadar kesin ve son olarak bu yeni sayıyı orijinal yükseklikten genişlikten çıkarın. Bu sana duvar alanını vermeli.

Boyacı ustası için Formüller:

Temel duvar: B = E x Y Pencereli duvar: B = E x Y – (penE x PenY)

Birden çok pencereli duvar: B = E x Y – [(penE x PenY) + (penE x PenY) …]

Açılı tavanlı duvar: yüksek Y x E = a (yüksek Y – düşük Y) x E = n B = a – n / 2

Açılı tavanlı ve pencereli duvar: (a – n / 2) – (penE x PenY)

       Boyacı ustası İç cephe boya yaparken bütçeyi planlar. Fiyat ve kaliteye bağlı olarak maliyetler büyük ölçüde değişecektir.

Boya ustası

       Malzemelere gelince, tüm boyalar eşit değildir. Boyacı ustası gereken yerde gereken boyayı kullanmalıdır. Bazıları gerçekten bir kat ile kaplıdır, bazıları yaptıklarını söyler ama yapmazlar. Her şeye iki kat sürmeniz gerekiyorsa, maliyetleriniz iki katına çıkacaktır, bu nedenle ucuz boya satın almak uzun vadede daha maliyetli olabilir. Hangi boyayı satın alacağınızı söylemek için boya profesyonel satıcınıza (belli bir dereceye kadar) güvenin. Genellikle üst katlarda pahalı olan astar üzerine ucuza gidebilirsiniz.

 Projeyi iyi getirmek için gereken süreyi yakalayın. Mobilya taşımak, duvar hazırlık, kesmek, resmin kendisi için zaman planı, yemek yeme ve molalar, ve temizlemeyi ve mobilyaları geri getirmeyi plana dahil etmeyi unutma.Bütün bunları yaptıysanız artık sizde e-usta ya başvurabilir onun kaliteli boyacı ustası kategorisine katılabilirsiniz.

Showing 1 of 1
Paylaş

Yorum bırak

e-USTA