7 SORUDA SU KAÇAĞI ANLAMAK

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

7 SORUDA SU KAÇAĞI ANLAMAK

Su kaçağı her zaman probelem olmuştur.Mutfağınızdan gelen garip bir ses ile uyanmayı hayal edin. Gürültü daha önce duymuş olduğunuz şeyden farklıdır. Evcil hayvanınız uykuda, kocanız da. Çocuklar hafta sonu için büyük annelerinin evinde kalıyorlar. O zaman gürültüyü ne yapabilir?

Meraklı ve biraz korkmuş, yataktan çıkıp kendinizi bir korkuya hazırlıyorsunuz. Gürültü aldığınız her adımla daha da yaklaşıyor. Mutfak kapısından birazcık uzaklaşıyorsunuz, evde kimseyi uyandırmamak ya da gürültü yapana kaçma şansı veriyorsunuz. Bir sonraki adımda her şey değişir….

Zemin ıslak ve paslı ve kokulu su yerlerde. Lavabo borusu patladı!

Önümüzdeki birkaç saat içinde siz ve kocanız su kaçağı nı düzeltmeye çalışıyorsunuz ve boşuna.

Yorgun, ıslak ve hayal kırıklığına uğramışsınız,su kaçağı çözümü için E-USTA yı arıyorsunuz. Uzmanın size sorduğu ilk şey su ne zamandan beri sızıyor?

Drenaj sorunları, mutfakta, bahçede veya banyoda olsun, her zaman kötüye gitmeden önce bazı işaretler gösterirler.

Sıhhi tesisat, tahliye temizleyici ,su kaçağı diğer çözümler ile kendimiz yapmaktan hoşlandığımız cazip şeylerden biri olduğundan, nadiren yardım çağırmayı düşünüyoruz. Ancak, fark etmediğimiz, bazen bir sorunu çözmek yerine, yalnızca daha da kötüleştirdiğimizdir. Sonuç, yukarıdaki evde olan şeydir. Patlar, akar ve işlenmesi zorlaşır.

Daha önce damlayan musluğu, kötü kokuyu ya da daha yavaş boşalmayı fark etmiş olsaydınız, su kaçağı için ,şimdi yapmanız gereken ek masrafları ödemek zorunda kalmazdınız. Bozuk borularla çalışmak çok zordur ve yenisi ile değiştirilmesi genellikle en iyi seçenektir. Şimdi, size bundan daha fazla mal olacağını size söylememize gerek yok çünkü bunu zaten biliyorsunuz.

Ev sahipleri, evde temel sıhhi tesisat konularını ele alabilecekleri tamir fikirlerin düşünmekten hoşlanırlar. Bazen çalışırlar, ancak çoğu zaman yapmazlar. Bir tesisatçı aramak genellikle en iyi yoldur. Bu zamanlar kötüden daha kötüye gidebilecek durumları ele almada profesyonellerin yardımına ihtiyaç duyalan anlardır.

Bu nedenle, bir sonraki sefere hazırlanmak için, E-USTA nın bilgilendirdiği evinizde bu 7 işaretin herhangi birini fark ederseniz, hemen yardım için E-USTA.COM tesisatçı hizmetlerinde en iyi ustayı arayın!

1. Yavaş Drenaj

E-usta ile en iyi su kaçağı problemleri çözümü için temas kurmanız gerektiğini belirten en belirgin işaret, lavabonun suyunun gecikmeli olarak boşaltılmasıdır. Yavaş boşaltma, suyun normal akışını durduran tıkanmış bir şey olduğuna dair kesin bir işarettir. Bir mutfak lavabosu olması durumunda, genellikle, yağ akıntısı önleyen, fazla zaman harcayan artık yemek gibi gres ve çözünmeyenlerin bir karışımıdır. Banyolarda genellikle su ile çalışan ve bir top oluşturan saç ve jellerdir. Bu birikme genellikle boşaltma borusunun duvarları etrafında başlar.

Lavaboyu boşaltmak için suyun daha yavaş olduğunu fark ederseniz, tesisat uzmanlarının zamanında temizlemesini sağlamak için E-usta’te en iyi tahliye temizliğine güvenmeniz en iyisidir.

2. Geri Akış

Bu ev sahibi için olabilecek en kötüsüdür. Kimse sonsuza dek yer döşemesini, halı döşemeyi ve kilimi harap eden kötü ve kokulu sudan sonra temizlemek istemez. Su kaçağı Lavabonun taşması veya kötü kokulu suyun geri dönüşü lavabonun geri akması suyun geri akması olarak adlandırılır. Bu genellikle, su akışında ani bir değişiklik olduğunda, suyun tahliyenin tersine dönmesine neden olur. En kötüsü bir kanalizasyon geri akışıdır.

E-usta‘te profesyonel drenaj temizlemede arama yapılması, ana vananın kapatılması gerektiğinden tesisat’nin en iyi çözümdür. Valf, boşaltılan suyu kapatmak için başarısız olduğunda gerçekleşir. Profesyonel bir tesisatçı, sorunun üstesinden nasıl geleceğini ve yakında herhangi bir zamanda olmasını engellemeyi bilecektir.

3. Kötü Su Basıncı

Musluk sapını birkaç kez döndürmeye rağmen, su basıncının hala zayıf olduğunu fark ederseniz,su kaçağı olduğunun, musluğun havalandırıcısının içinde filtrelenen su miktarını geri tutan bir miktar tortu olduğunu belirten bir işarettir. Basit bir üç aşamalı süreç gibi görünse de, musluk borusunun iç kısımlarına, delikler açarak hasar verebilir ve sonuçta sızıntıya yol açabilir. Bu nedenle, E-usta drenaj temizliği için bir tesisatçı çağrısı, tesisat daha iyi bir seçimdir.

4. Kötü Kokular

Kötü kokuların eve bırakılması da, valfınızın iyi performans göstermediği ve onarım veya değiştirmeye ihtiyaç duyduğunun bir işaretidir. Bunu kendiniz yapamayacağınız için, profesyonel yardıma başvurmanızı öneririz. tesisat uzmanları E-usta’deki drenaj temizliği ustaları, evinizin çürümüş yumurta veya kanalizasyon suyu gibi kokmamasını sağlayacaktır.

5. Suyun Gurgellenmesi

Suyun akması, birçok ev sahibinin, e-usta uzmanlığına güvenmesinin başka bir yaygın nedenidir. Suyun çalkalanması genellikle bulaşık makinesi veya çamaşır yıkarken ya da tuvaleti kullanırken duyulabilir. Ses, muslukta suyun hapsedilmesinin sonucudur. Bu, boşaltma bir şey tarafından tıkandığında olur. Ayrıca, boşaltma sisteminin bir miktar havaya ulaşmaya çalıştığı da olur. Su kaçağı, bu olduğunda suyu hemen kapatmazsanız, evin içine geri dönebilir. Bu, isteyeceğiniz bir şey değil. Bu nedenle, her zaman e-usta dan yardım istemeniz gerekir.

6. İşleyen Suyu İşitme

Duvarların arkasından geçen suyu duyuyorsanız, hiç kimse tuvaleti veya mutfağı kullanmasa bile, bir yerlerde bir sızıntı olduğuna dair bir işarettir. İdeal olarak, çalışmayı duymamanız gerekir çünkü bir yere gideceği anlamına gelir. Su faturalarında 300 tl ekstra ödeme yapmak istemediğiniz sürece, sorunu çözmek için bir e-usta tesisatçı sı ile temasa geçmeniz gerekir.

7. Su Yok

Musluktan gelmediğinde nereye gittiğini merak ettiniz mi? Bilmediğiniz bir sızıntı veya su kaçağı olabilir. Çoğu boru ya duvarların ya da yeraltının arkasından geçtiğinden, sorunun nerede yattığını incelemek çoğu zaman zordur. Bu nedenle, E-usta dan tespit etmek için eğitilmiş bir uzmana başvurmak, yıl sonunda su faturalarında çok fazla tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Paylaş

1 Yorum

Yorum bırak

e-USTA